Normunds Lemantovičs

Tēva nozīme bērna dzīvē

20.gs. iezīmē laiku, kad uzaugušas pirmās paaudzes “bez tēva”. Kari, revolūcijas, dažādas sociālās vērtību maiņas un kultūras paradigmas, kuru rezultātā tēva nozīme nonivelēta un noplicināta.

Arvien vairāk sabiedrība cīnās ar sekām – augsts noziedzības līmenis, pusaudžu grūtniecība, apreibinošu vielu lietošana jau no bērna vecuma, zema pašvērtība, depresija un nomāktība… Tās ir tikai dažas problēmas, kuru viens no cēloņiem ir tēva neesamība ģimenē.

Un tomēr, vai tēvs ir tikai tas, kas piedalījies radīšanas procesā? Daudz vairāk kā “būt par tēti”, ir tas, kādu nospiedumu atstāsim savu bērnu dzīvēs. Tēva nozīme ir nenovērtējama. Un ir kaut kas, ko var iedot tikai veselīgas attiecības ar tēvu.

Kā izpildīt savu uzdevumu – “būt par tēti”? Kā ielikt savos bērnos vērtības, kas viņus pavadīs visu atlikušo mūžu? Kā izaudzināt bērnus par stiprām, drosmīgām personībām, kuri spēj vadīt un ietekmēt?

Ar savu stāstu un pieredzi dalīsies Normunds Lemantovičš – 4 bērnu tēvs, 7 mazbērnu opītis, uzņēmējs un kalpotājs draudzē “Prieka Vēsts”.

Kitija Krasņikova

Būt par mammu

Mammas loma ir viens no svarīgākajiem dzīves uzdevumiem, kāds tiek piešķirts sievietei. Mamma ir nozīmīgākā persona bērna dzīvē no viņa pirmajiem sirdspukstiem līdz apzinātam vecumam. Viņas klātbūtne dod miera un drošības sajūtu, viņas ķermenis saistās ar maigumu un mīlestību, viņas balss ir visskaistākā skaņa, ko bērni ilgojas dzirdēt. Bet tajā pašā laikā mammas pilda neskaitāmi daudzas citas funkcijas un lomas, lai spētu manevrēt starp mājas pienākumiem, bērnu audzināšanu, pulciņu apmeklējumiem, savu personīgo karjeru, rēķinu samaksāšanu un ārstu apmeklējumiem. Mammas spēj vienlaicīgi risināt tik daudz problēmu, un tomēr, vai viņas ir klātesošas savu bērnu dzīvēs?

Viena no visaktīvākajām sociālo tīklu lietotāju grupām ir tieši mammas, sevišķi jaunās māmiņas. Viņas ir iesaistītas tik daudzu citu ģimeņu, mammu un pāru dzīvēs, kamēr pašu dzīves var brukt.

Tieši mammas laiks, viņas acis, pieskāriens, balss, viņas klātbūtne bērna dzīvē ir kā dziedējošas zāles.

Kā ieklausīties sava bērna dvēselē? Kurā brīdī nolikt malā visu, kas ir svarīgs, lai pievērstos vissvarīgākajam? Kā nepazaudēt sevi uzdevumu, pienākumu, sarakstu un darbu gūzmā, apmierinot arī savas dvēseles vajadzības?

Šo paneļdiskusiju vadīs 3 bērnu mamma Kitija Krasņikova – Youtube raidījuma “Mammīt, tev sanāk” autore un kalpotāja draudzē “Prieka Vēsts”. Viņas sarunu biedrenes būs mammas, kuras dalīsies ar savu stāstu, pieredzi, zināšanām. Katra no viņām ir piedzīvojusi izaicinājumus un uzvaras, kas iedvesmo. Šīs paneļdiskusijas beigās būs iespēja iesūtīt savu “sāpīgo” jautājumu.